سه شنبه 1396/12/1 - 15 : 19
مشخصات امام جمعه
سیدحسین رکنی حسینی
سیدحسین رکنی حسینی
بردخون
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/11/27
خطبه های ایراد شده نماز جمعه شهر بردخون 27 بهمن 1396
حجت‌الاسلا م محمدجواد عاشوری امام جمعه موقت بردخون  در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بردخون با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به دین شناسی حضرت فاطمه زهرا (س) اشاره کرد و اظهار داشت  : دین شناسی به معنای شناخت باورها ، اعتقادات و التزامات عملی است . اما ببینیم دیدگاه مبارکه صدیقه طاهره (س) در بحث توحید ، معاد و امامت و مباحث اعتقادی و در یک کلام دین شناسی چیست؟ یکی از دعاهای حضرت زهرا ی ، مصیبت دیده و زهرای سختی کشیده و فقر دیده این بود : خدایا در دینم مصیبت قرار نده و کاری کن که همه ی هّم و غم من دنیا نشود .بعضی ها همه هّم وغمشان دنیا شده .خدایا کاری کن که در اعتقاداتم خلل وارد نشود. وی افزود: چه خوب است که اگر در بین فامیل شخصی تحصیل کرده ، عالم و یا روحانی  وجود دارد هفته ای یکبار دور او جمع شویم ، ببینیم عقیده هایمان خوب است یا نه ؟ سوالات را بپرسیم شبهات را مطرح کنیم و پاسخ بگیریم.حجت الاسلام عاشوری ادامه داد :باید برای اصلاح ابعاد زندگی الگوهای برتری داشت که برای همه سرمشق باشند. ائمه (ع) برای خود الگو داشتند و دارند.امام زمان (عج) برای خود الگو دارد و بر اساس آن الگو عمل می کند . امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می فرماید: الگوی من مادرم فاطمه زهرا (س) است . بنابراین سبک زندگی حضرت زهرا (س) می تواند بهترین الگو برای زندگی ما باشد ، در شوهر داری در خانه داری و تربیت فرزند بهترین الگو حضرت زهرا (س) است . امام جمعه موقت بردخون در خطبه دوم نماز به مناسبت های هفته اشاره کرد و 27 بهمن سالروز شهادت حجت الاسلام والمسلمین سید عباس موسوی دبیرکل حزب الله لبنان به دست صهیونیست غاصب اسرائیل در سال 1370 را گرامی داشت و به روح آن شهید والامقام درود فرستاد .ایشان سه شنبه 1  اسفند سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به روایت 95( روز) تسلیت گفت . همچنین سالروز شهادت چهل تن از جمله حجت الاسلام والمسلمین شیخ فضل الله محلاتی در روز 1 اسفند سال 1364 هجری شمسی بر اثر حمله جنگنده رژیم بعثی عراق به هواپیمای مسافربری و روز روحانیت و دفاع مقدس را گرامی داشت و به روح آن شهیدان درود و صلوات فرستاد.امام جمعه موقت بردخون از حضور انقلابی و میلیونی  مردم غیور و با بصیرت ایران بخصوص مردم ولایت مدار شهر بردخون  در راهپیمایی روز 22 بهمن و همچنین از اعضای ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در این بخش تشکر و قدردانی نمودند.
اخبار
دیدارامام جمعه بخش بردخون با جانبازان

امام جمعه بردخون به دیدار جانبازان رفت

حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین رکنی حسینی در این بازدید اظهار داشت: پیروزی و ماندگاری انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی مرهون ایثار و فداکاری شهدای والامقام و جانبازان سرافراز است.

وی افزود: مجاهدان راه حق با تمام توان در مقابل قدرت های استکباری ایستادند و سرانجام دشمن بعثی را با ذلت و خواری از این کشور بیرون کردند و عزت و بزرگی را به ارمغان آوردند.

رکنی حسینی اضافه کرد: استقامت، ایثار و فداکاری دلیرمردان ایران اسلامی که به فرمان رهبر انقلاب اسلامی لبیک گفتند و عازم صحنه های ایثار و شهادت شدند کشور را بیمه کرده است.

امام جمعه بردخون ادامه داد: کشور اسلامی ایران مدیون خون شهدا، ایثار جانبازان و مجاهدت ملت ولایتمدار است که همواره در خط ولایت و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی حرکت می کنند و لحظه ای از توطئه های دشمن غافل نیستند و هرجایی لازم باشد از انقلاب و نظام اسلامی دفاع می کنند.

وی با بیان اینکه باید همواره قدردان خانواده های شهدا و جانبازان باشیم، خاطرنشان کرد: نگذاریم جانبازان به غیر از درد و رنج جانبازی نگرانی و دغدغه ای داشته باشند و دغدغه مشکلات معیشتی، آنان را افسرده نکند البته هرکاری که مسئولان انجام دهند در برابر فداکاری های این عزیزان ناچیز است.

در این دیدار که تعدادی از مسئولان نیز حضور داشتند، هدایا و لوح تقدیری تقدیم جانبازان حسین شهنیایی و مختار خیاط شد.

ارتباط با امام جمعه