مشخصات امام جمعه
سید مقیم حسینی
سید مقیم حسینی
بندر ديلم
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1397/5/26
شهادت اام محمد باقر(ع)
 امام جمعه موقت دیلم بعد از توصیه به تقوا گفتند : امروز مصادف با بازگشت آزادگان به کشور است . این روز را به همه  خانواده های آنها تبریک میگویم که حق زیادی به گردن ما دارند. آنها الگوی صبر برای ما هستند. امیدوارم ملت ما نیز همانند شهدا و آزادگان با صبر و استقامت تا ظهور حضرت حجت مقاومت کنند و محکم گام بردارند.

شنبه 27 مرداد مصادف با شهادت مظلومانه زائران خانه خدا به دست ماموران آل سعود است که مقام معظم رهبری اشاره داشتند که در طول دو هفته اخیر دو جنایت هولناک توسط رژیم آل سعود انجام شد  که میدانید یکی بمباران بیمارستان و دیگری موشک باران خودرو حامل تعداد 60 نفر کودک. و بعد دولت آمریکا بیشرمانه میآید و اعلام می کند که با سعودی ها برنامه های راهبردی داریم بدون اینکه کمترین ابراز نگرانی از خودشان نشان دهند. گس ما نتیجه میگیریم که رژیم آل سعود  معمولا سر سپرده آمریکایی ها و تامین کننده امنیت اسرائیل و منافع آمریکا در منطقه است. آمریکایی ها هم اینگونه در منطقه و کشور های یمن ، عراق، سوریه و فلسطین جنایت می کنند و میگویند شما به کشور های اسلامی کمک میکنید.

یکشنبه 28 مردادمصادف با شهادت امام محمد باقر (ع)  را تسلیت میگویم. در ادامه به زندگانی  آن حضرت و شهادت مظلومانه ایشان اشاره کردند.

برخی ویژگی های ایشان :

  1. شاهد و راوی عاشورا و وارث خون ثارالله
  2. بنیان گذار نهضت علمی در جهان تشیع
  3. تمجید علمای اهل سنت از ایشان
  4. مبارزه با مخاطرات فکری ، فقهی و ...
  5. تفسیر قرآن بر مبنای علم امامت
  6. سیره عملی، علمی  و اخلاقی و فرهنگی ایشان الگو بودند.

در ادامه امام جمعه به سالروز کودتای آمریکا در سال 1332 هجری شمسی اشاره کردند که مصادف با یکشنبه 28 مرداد است.

سه شنبه 30 مرداد روز جهانی مسجد و سالروز به آتش کشیدن مسجدالقصی و روز شهادت مسلم ابن عقیل در کوفه  است که در ادامه به شخصیت مسلم ابن عقیل اشاره کردند و گفتند باید همانند مردم ان زمان نباشیم و با سفیر امام زمان (عج) اینطور برخورد نکرده و قدر دان او باشیم.

در اخر نیز به روز چهار شنبه 31 مرداد عید سعید قربان اشاره و تبریک گفتند.