مشخصات امام جمعه
سید مقیم حسینی
سید مقیم حسینی
بندر ديلم
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1397/6/16
محرم

16 شهریور 97

محرم

امام جمعه محترم شهرستان دیلم در خطبه اول بعد از ذکر اهمیت ماه محرم و فرهنگ حضور در آن گفتند از سنن الهی این است که نوع مردم بعد از مرگشان به فراموشی سپرده می شود و از عظمت و جلال و شکوه می افتند و در مقبره زمان دفن می شوند. این فرسودگی و کهنگی اختصاص به ما انسان ها ندارد بلکه در عالم ماده نیز وجود دارد.  شامل کوه ها و خورشید و ستارگان می شود. 

در مورد تمودن ها نیز جریان به این قرار است اما بر خلاف قانون فرسایش عالم ماده شخصیت ها و حواشی وجود دارند که مرور زمان شامل حال آنها نمی گردد بلکه روز به روز بر رونق آنها افزوده می شود. 

شخصیت های آسمانی بدین گونه است از جمله آنها شخصیت ممتاز حسین ابن علی (ع) است  که هزار و اندی از حادثه کربلا می گذرد اما سال به سال نه تنها از عظمتش کاسته نمی گردد بلکه مراسمات عاشورا کما و کیفا زیاد تر می شود. سر این جاودانگی چیسن؟ قرآن می فرماید سوره رعد آیه 18 

کفهای روی آب از بین می رود و آنچه که مایه حیات است و منتفع به حال انسان هاست باقی می ماند. علم، ثروت، حکومت، شخصیت، شهادت، برنامه ها سازنده از این قرار اند. پیام امام حسین(ع) چون منتسب به خداست  و قابل استفاده و برداشت برای بشریت و حاوی درس های سازنده باقی ماند.  یکی دیگر از عوامل جاودانگی اختصاص و اعتماد و توکل ابا عبدالع به خداست و دیگر عامل عزاداری که در سول تاریخ مورد بهره برداری ائمه اطهار و شیعیان راستین آنها بوده و خواهد بود.

خطبه دوم

امام جمعه محترم شهرستان دیلم بعد از بیان عرض تسلیت و اهمیت عزاداری از بانیان و هیئات مذهبی خواستند از این مراسم با عظمت استفاده بهینه نمایند و در راه تهذیب اخلاق و جوانان و جامعه اسلامی بکوشند. خطیب جمعه سپس به هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر اشاره نمودند و گفتند این دو اصل مهم ترین راهبرد آسیب شناسی و فرایند اصلاح طلبی اسلام در جهت صیانت از نظام اسلامی می باشد .  اگر این دو فریضه تعطیل شود اصل دین با خطر نابودی مواجه و ظالمان و ستمگران بر اجماع دینی مسلط می شوند.

امروز بزرگ ترین معروف حفظ نظام اسلامی و مظاهر آن است و هر چه که مخل به امنیت آن باشد منکر محسوب خواهد شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی به توطئه جدید دشمن که جنگ تمام عیار اقتصادی و ترکیبی است اشاره نمود و گفت دشمن با مجموعه ای از اقدامات از جمله تشدید تحریم ها ی مالی، اقتصادی به دلیل شکست هایی که از ما خورده تلاش دارد شاید بتواند از این طریق بر ملت ما فشار وارد نماید و وادار به عقب نشینی کند. 

آنها در راه رسیدن به امیال خودشان بزرگ ترین مانع را نظام ما می دانند فلذا بر این باورند که اگر نتوانند جمهوری اسلامی را ساقط  یا وادار به تغییر رفتار کنند برای همیشه باید بازگشت به جایگاه و رتبه اول قدرت جهان را فراموش کنند. تلاش آنها  در این جنگ ناکار آمد سازی نظام و بی اعتماد سازی نسبت به مسئولان، القای یاس و نا امیدی در جامعه است. آنها سعی می کنند با پدید آوردن شرایط سخت معیشتی برای مردم، مسئولان و سیاست های نظام را عامل آن معرفی کنند که ما باید در مقابل آنها اقتصاد مقاومتی و مقاومت اقتصادی را شکل دهیم . مسئولان  عظم و اراده راسخ را بر حل مشکلاتی که مربوط به داخل است داشته باشند. مدیران نا کار آمد جایشان را به نیروهای انقلابی و مومن و کار آمد بدهند و از ظرفیت اقتصادی نهاد های انقلابی مانند سپاه و بسیج برای کمک به دولت استفاده شود و مسئولان در یک صف متحد و منسجم بر سیاست های نظام اسلامی پا فشاری نمایند و دستاوردهای نظام اسلامی  بازگو شود و طرح های فوری و ضربتی برای سر پا نگه داشتن چرخه تولید و جلوگیری از ورشکستگی و بیکاری کارگران شکل گیرد و طرح های اقتصادی ویژه ای برای تقویت بنیه دهک های پایین و فقیر جامعه تصویب شود.

خطیب جمعه در پایان به مناسبت های هفته اشاره نمود و از مردم خواست در این شرایط اقتصادی جشن عاطفه ها را فراموش نکنند و کمک های خود را برای دانش آموزان بی بزاعت تقدیم کمیته امداد نمایند.